Galvenā lapa Lapas karte

21.07.2024

 

Saule Vēža zīmē

                       
 

Auns - (lat.Aries)

 

  

 

21. marts - 20. aprīlis

 

Saule Auna zīmē. Apgaismo, ļauj Aunam būt spilgtam. Viņa pirmatnējo enerģiju ievirza darbībā. Auns tiecas izteikties. Tas aktīvi dodas ceļā, lai atrastu jaunas un sulīgākas ganības. Viņš darbojas Saules gaismā, tādēļ vienmēr ir labi pamanāms. Auna enerģiskums un Saules spilgme ļauj tam atrasties vadībā, būt vienmēr kustībā. Tas ātri iedegas, bet lielās tveices dēļ nespēj darboties ilgstoši. Spilgts radošs impulss. Cīņas gars. Patīk konkurence.

 

Vīrišķa, aktīva zīme. Uguns stihija. Aktivitāte.
Kardinālā zīme. Pavasara Saulstāvji.

Pārvaldnieks – Marss – simbolizē gribu, virzību.
Otrais pārvaldnieks Plutons.
Eksaltācijā – Saule
Trimdā – Venera.
Kritumā - Saturns
Krāsa – sarkana.
Ķermenī – galva.
Numeroloģija – 1 – monāde. vienīgais unikālais līderis, vadonis, uzvarētājs. Iniciators, kurš iesaista un aizrauj citus.
Mistērija – jaunas dzirksts radīšana, pirmssākums.
Dabas cikls – dzimšana.
Sauklis – “Es pats!”
Raksturojošā frāze – “Es esmu”.
Raksturīgais princips – darbība.
Temperaments – holēriķis.
Sievietes atšķiras ar izteiktu vīrišķību uzvedībā, aktivitāti, ir vilinošas.
Pozitīvās īpašības – trauksmains, līderis, drosmīgs.
Negatīvās īpašības – viegli uzliesmo, nepacietīgs, egoists.
Augi – agri un ātri ziedošie: narcises, tulpes, krokusi, maijpuķītes, nātres, kadiķi,  selerijas, rutki, mārrutki, ķiploki.
Auna sakāmvārdi: “Ātri kvēlo, ātri dziest!”


Saulei ieejot Auna zīmē, notiek straujas pārvērtības dabā. Dzirkstele spēj pārvērsties liesmā. Konfliktā – pat ugunsgrēkā. Cilvēkā, tāpat kā dabā, notiek iekšējas jūtu pārmaiņas. Mainoties klimatam un paaugstinoties temperatūrai dabā, kā arī cilvēka ķermenī notiek asi pārmaiņu procesi. Saaukstēšanās.
Visu planētu būtības atspoguļojums Aunā –
Auna pārvaldnieks Marss – realizē aktīvus principus. Aktīvais, impulsīvais, azartiskais, mērķtiecīgais, netaktiskais, naidīgais, vīrišķīgais.
Pats stiprākais zodiakā. Viņa lomas ir kareivis, cīnītājs, sportists, varonis. Labprāt darbojas ar  mašīnām, tehniku, metāliem un asiem priekšmetiem. Var būt ugunsdzēsējs. Nepārdomājot rīcību, spontāni rīkojoties it bieži ar Auna zīmi  ir saistīti agresija, karš, konflikti, risks.

Marss - Auna zīmes pārvaldnieks - organismā izraisa iekaisumus, augstu temperatūru, drudzi. Enerģijas un spēka rādītājs.
Otrais zīmes pārvaldnieks – Plutons - kolektīvā zemapziņa. Pārvalda cilvēka psihes slēptās iespējas. Dabiskās nāves un transformācijas planēta. Pateicoties Plutonam Auns spēj būt vadonis lielām tautas masām. Plutons vada notikumus, kuri rodas Marsa darbības rezultātā. Tas atver bīstamības priekškaru, izraisa riska situāciju, kurā, protams, atrodas Auns.
Eksaltācijā – Saule -. Ieejot Auna zīmē, Saule rada siltumu un sausumu, atdzīvina dabu, tādēļ viņa arī eksaltē Aunā. Spēcīga Saule norāda uz arvien aktīvāku Auna darbību. Nekam apkārtējā vidē nav būtiskas nozīmes. Kaisle virzībā. Aunam trūkst pielūdzēju, sava bara. Saule piedāvā izcelties uz citu fona. Žēl, ka pavasaris ir tik īss.
Jupiters Aunā – Aunam draudzīgs. Caur savu darbību Auns cenšas panākt atzinību, gūt panākumus. Vedina Aunu rūpēties par vājākajiem, kā arī iejaukties svešās lietās, jo Auns, kā viņš pats domā, jebkur ir kompetents.
Neptūns Aunā – ļauj Aunam aizrauties, iegrimt kādā sev patīkamā darbībā. Ļauj reibt no cīņas gara, kas viņu pilnībā pārņem. Ziedoties, reizēm krist atkarībā un pakļauties citu vēlmēm. Reizēm aizmiglota prāta dēļ  veic nepārdomātas darbības, kurās vēlāk nožēla ir patiesa, bet diemžēl...
Mēness Aunā – neitrāls Aunam. Emocionālo stāvokļu maiņas. Šī ūdens šalts Auna ugunij ļauj ātri atdzist. Rada spēju pielāgoties videi un strauji mainīt garastāvokļus. Aktīvas emocijas, vēlams pozitīvas.
Merkurs Aunā – protams, Aunam naidīgs. Tā kā Merkurs pats par sevi ir neitrāls un turas  Saules tuvumā, bet Saule aunā ir spēcīga, tad Merkurs pielāgojas Marsa enerģiskajai vēlmei spīdēt, zaudējot sev raksturīgo kustīgumu, viltību un neitralitāti. Marsa impulss pēkšņi izraisa aktivitāti, kurai spontāni seko darbība, bet Merkuram par notikušo atliek laika padomāt kādā brīvā brītiņā jau krietnu laiku vēlāk.
 Urāns Aunā – ļoti naidīgs neapdomīgam Aunam, jo netiek pārdomātas nākotnes darbības. Aktuāls ir mirklis. Pēkšņas darbības un sasaites un tikpat pēkšņa šo darbību pārtraukšana.
Saturns Aunā – kritumā. Aunam, protams, nepatīk nekādi ierobežojumi, kurus tam piedāvā un pat uzspiež Saturns. Kādi noteikumi?! Kādi likumi?! kādas autoritātes?! Aunam ir grūti savaldīties, ievērot normas, noteikumus un kārtību. Auns uzstāda jaunus likumus ārpus normas robežām.
Venera Aunā – trimdā. Izdzīta no Svariem viņa nevar maigi izpausties Auna militārajā un straujajā ritmā. Pateicoties Saules eksaltācijai Aunā, tā redz tikai spilgto, paskrienot garām jaukajam, vērtīgajam. Komfortu nav laika izmantot. Harmonija nav mīļvārdiņš Aunam. Jūtas ir aktīvas, bet tās nespēj nobriest. Ir jādarbojas, ir jābūt darbībā. Nav laika delikātām niansēm: kas pa rokai, tas labs. Auns atgrūž, iekaro, burvība ir spēkā un vēlmē uzvarēt. Venerai grūti – Auns nevēlas būt maigs. Strauja iemīlēšanās, aizvainotība, tikpat dedzīga saišu saraušana. Kopumā Auni ir pati spilgtākā, vienmēr redzamā zīme, tie nemāk liekuļot, ar tiem nav garlaicīgi, tie jebkādā veidā cenšas būt noderīgi.

Uz Augšu