Galvenā lapa Lapas karte

14.04.2024

 

Saule Auna zīmē

                       
 

Vēzis - (lat.Cancer)

 


 

22. jūnijs – 22. jūlijs


Saule Vēža zīmē. Saule, nonākusi ūdeņainā vidē, vēlas to sasildīt un nožāvēt, bet gadās, ka pārkarsē. Vēža zīmē Saule ieiet vasarā. Vasaras Saulgrieži. Saule ir vīrišķa, bet Mēness - sievišķs, tādēļ papardes zieda meklēšana Jāņos ir aktuāla, šai naktī savienojas vīrišķā sākotne ar sieviško. Radīšanas laiks. Saule izgaismo zodiaka tumšāko punktu un notiek gaismas ieņemšana, kura caur Lauvas zīmi virzās uz zodiaka augstāko punktu. Saule Vēzī atsauc atmiņā un nogulsnē zemapziņā senču tradīcijas. Tas viss tiek izspēlēts kā Saules simbols naktī. Ugunskurs ir Saules simbols, caur to Saule ielūkojas cilvēkā, tā slēptākajā būtībā. Saule Mēness pasīvajā būtībā ienes aktivitāti, gribu un dara to gaišu. Apaugļošanās process dabā. Emociju kāpums, emocijas gaismā. Spējas uztvert, spējas ieņemt. Spējas atdarīt, lai pēcāk radītu.

Sievišķais, pasīvais. Ūdens stihija.
Pārvaldnieks – Mēness.
Eksaltācijā – Jupiters.
Trimdā – Saturns.
Kritumā – Marss.
Krāsa – dzintara krāsa.
Ķermenī – krūtis, kuņģis.
Numeroloģija – 4 – kvarta.
Augi – augi, kuri veido plašas audzes, mitru vietu augi, augi ar bāliem ziediem; ūdeņainie augi; ievas, vītoli, sfagnu sūnas, baldriāni, vīgrieži.
Dabas ritmi - vasaras Saulgrieži. Dabā notiek iekšējas attīstības procesi, augu briešana, barošanās un uzkrāšana. Tā ir pasivitāte. Atslābināšanās. Iekšējas izmaiņas un. Tā ir mistiskā laulība, kurā savienojas dvēsele ar miesu. Uzņēmība un pakļaušanās stiprākai varai.
Sauklis: “Es šaubos”
Raksturojošā frāze – “Es jūtu”.
Temperaments – intraverts flegmatiķis.
aksturīgais princips – uzticība.
Pozitīvās īpašības – sapratne, atmiņa, prasme rūpēties.
Negatīvās īpašības – kaprīzi, slinki, bailīgi.
Sakāmvārdi: “Kas māk, tam nāk!”
“Mans nams ir mana pils”;
“Tupi pele zem akmeņa.”

 


Mēness ir Vēzi pārvaldoša planēta - Mēness iekšējās izmaiņas izraisa Vēzī uzņēmību un līdz ar to viņš nav tik aizsargāts pret apkārtējo vidi kā Mežāzis. Tāpēc dzīves laikā viņam ir jāuzaudzē čaula. Mēness ietekme liek Vēzim mainīties, būt kustīgam un reaģēt uz fāžu maiņām. Pasaules uztvere mainās līdzi garastāvoklim. Vēzis ļoti labi notur uzsūkto informāciju. Ārēji plastisks un piekāpīgs, Vēzis slēpj savu iekšējo dziļo stabilitāti. Sadzīvē darbojas tikai Vēža čaula. Pašu Vēzi nesaredzēt. Tieši tādēļ Vēzis ir saistīts ar augsni un saknēm. Tas mīl savu ģimeni, vecākus, ir emocionāli saistīts ar ģimeni un māju (ja ir saistīts). Ir divējādi Vēži – vienpatņi un ceļotāji. Vienpatņi jūtas labi mājās. Izejot no mājas, uzvelk masku (čaulu). Ceļotāji čaulu nēsā līdzi kā gliemeži. Vēži ir ļoti atkarīgi no vides. Viņam sāp negatīva attieksme pret viņu.
Eksaltācijā – Jupiters – nepieciešama sociālā dzīve. Vēzis cenšas saņemt daudz šajā jomā. Veidot sociālu karjeru. Jupiters, paplašinot Vēža pārvaldnieku Mēnesi, paplašina sievišķo, mātišķo, ļauj vairoties. Jupiters velk uz augšu, Vēzis kāpjas atpakaļ. Paplašinātas psiholoģiskās spējas un intuīcija. Jupiters paplašina gan pozitīvās, gan negatīvās emociju izpausmes.
Merkurs – radniecīgs – atbildīgs. Saimniecisks savā teritorijā. Taupīgs.
Neptūns – radniecīgs. Ļauj Vēzim iluzori izpausties un emocionāli idealizēt. Apdzied tradicionālo. Palīdz attīstīt tautas, vides zemapziņu. Izsmalcina intuīciju.
Plutons – radniecīgs. Vēža pāreja no iekšējā uz ārējo, čaulas novilkšana un uzvilkšana notiek kā transformējoša darbība. Viņam jāmaina pašam sevi. Palīdz noārdīt un celt. Tā ir nepārtraukta virzība, kā transformācija. Izejot no Vēža iekšējās būtības, šodiena izlīst gadu simtos un veido pagātni, kas ir transformācijas spogulis un turpinājums.
Venera – neitrāla. Sievišķa planēta. Ļauj visu izjust, mīlēt, izdzīvot. Neobjektīva. Ļoti bieži Venera Vēzim ir klupšanas akmens.
Saule – nedraudzīga. Vēzim ir Saules komplekss. Visi Vēži izjūt sevi kā Lauvas.
Saturns – trimdā. Žultsakmens. Vēža iekšējā būtība ir Saturna apspiesta, bremzēta. Saturns ir robeža starp Vēža iekšējo un ārējo pasauli. Saturns vēzī rada aizdomīgumu, neuzticību. Vēzis nekad neko neatdos otram ne materiālā, ne fiziskā līmenī. Privātīpašniecisks. Labāk ierobežos savas darbības, nekā izpaudīsies lieki.
Urāns – trimdā. Zibens spēriens skaidrās debesīs.
Marss - kritumā. Vēzis vēlas būt spēcīgs, tādēļ zīmējas, izrādoties stiprs. Marss samazina Vēža dzīvības spēkus un pastiprina instinktus. Iekšēji Vēzis ir vājš. Marsa iekšējais komplekss Vēzī izvirza prasību gūt kompensācijas ārējā līmenī. Šeit palīdz Jupitera eksaltācija – slēpjot savu iekšējo vājumu, Vēzis izpaužas emocionālā sociālā vidē. Vislabāk Marss izpaužas savu vēlmju un savas mājas sakārtošanā. Dažādas neptūniskas fantāzijas, kas rodas Vēža emocionālajā dzīvē, Marsa kompleksa un flegmatiskā temperamenta dēļ netiek realizētas.
Vēziskās situācijas – mātišķums, aprūpe, barošana, ēdināšana. Darbības virtuvē, gatavošana, pavāri. Pārtikas tirdzniecība. Dzimtas tradīciju kopšana. Tautiskais. Folklora. Bērnišķas izpausmes. Bērzu birzis. Ģimenes uzņēmumi. Psiholoģija. Mākleri. Zemessargi.


Uz Augšu