Galvenā lapa Lapas karte

14.04.2024

 

Saule Auna zīmē

                       
 
Strelnieks

 

Strēlnieks - (lat. Sagittarius)

 


 

23. novembris – 21. decembris.

 

Vīrišķais, aktīvais. Mainīgā Uguns stihija.
Pārvaldnieks – Jupiters, Neptūns
Eksaltācijā –  Hīrons.
Trimdā – Merkurs
Kritumā –   Merkurs
Krāsa –zila.
Ķermenī – aknas, gurnu josla.
Numeroloģija – 9 - pilnība.
Augi – svētie augi, katrai tautai savi; ceļotājaugi, kas spēj ieaugt svešā zemē. Visi augi, kas noderīgi peļņai.
Dabas ritmi –Visa pietiek. Ziemas miegs. Lācis sūkā ķepu. Filosofiskas pārdomas dabā.
Sauklis – nu un!?
Raksturojošā frāze – “Es redzu”.
Raksturīgais princips – apmierinātība, optimisms.
Temperaments – ekstraverts šizoīds.
Pozitīvās īpašības – mērķtiecīgs, bezbailīgs, tālredzīgs, neatkarīgs, ar ticību sev, godīgs, optimists, reliģiozs.
Negatīvās īpašības – netaktisks, fanātisks, impulsīvs.
Sakāmvārds: kas var būt labāks par šo?
Lido doma zelta spārniem.
 

Aktīvas izaugsmes vidē, nezaudējot personīgo mērķi. Dzīvesprieks. Vēlme izzināt. Ceļotājs – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Strēlnieks dzīvē vienmēr spēlē savu lomu. Gribasspēks, aktīva spēja kontaktēt, optimisms – tie ir rādītāji, kas palīdz Strēlniekam būt cilvēkos, mērķa kolektīvos, būt labā garastāvoklī, neskumt. 


Jupiters – pārvaldnieks. Optimistisks skats uz dzīvi. Kam tagad viegli – saka Strēlnieks un dodas tālāk. Taisnīguma un atklātības zīme. Brīvība un neatkarība. Vienmēr ceļā uz mērķi. Izpalīdzīgs, bet varbūt ne uzreiz. Abstrakta domāšana. Ja paliek sīkumains, ir piekasīgs. Pārlieku liels ideālisms var radīt aklu ticību. Vēlams apgūt pacietības skolu. Taupība viņam nav raksturīga.
Neptūns – pārvaldnieks. Nemīl melus, stāv augstāk par intrigām un aizdomām. Intuitīvs. Viņu nebiedē nezināmais.
Hīrons – eksaltē. Augstākās gribas izpaudējs. Sasaista Strēlnieka kentaurisko piezemētību ar garīgo. 
Saule – labvēlīga. Kurš gan negrib spīdēt?! Viņam Saule pat naktī spīd. Nakts ir tikai mākonis. Strēlnieks vienmēr spēlē savu lomu.
Marss – draudzīgs. Aktivitātes ceļojumos. Aktīvi gan fiziskā, gan intelektuālā un garīgā plānā. Marss ir enerģija, kas izpaužas mērķa sasniegšanā.
Plutons – draudzīgs. Plutons atver robežas, kas Strēlniekam ir ļoti jauki. Palīdz izzināt zemāko pazemi un augstāko virszemi. Spīdola.
Mēness – neitrāls. Palīdz Strēlniekam atdarināt, un pateicoties labai atdarinātspējai, Strēlnieki var būt labi aktieri.
Venera – nedraudzīga. Strēlnieks nemīl jūtu piesaistes. Strēlnieks savu dzīves ceļu mazāk plāno nevis vadoties no jūtām, bet drīzāk no ētikas un morāles pieņēmumiem. Ļoti bieži sastopamas laulības savā lokā (tauta, ticība, tuvējā vide), bet var būt arī pilnīgi pretēji - ārzemes. Pie tam Strēlniekam nav sveša arī romantika un piedzīvojumi. Tos saista klasiskas formas – grieķu arhitektūra. Patīk sports brīvā dabā, rituāli. Citiem bieži ir priekšstats, ka Strēlnieks ir ne no šīs pasaules.
Saturns- nedraudzīgs. Kam ierobežojumi patīk?! Saturns prasa kārtību, atskaites punktus, bet Strēlniekam ir sava gudrība – pats savs Saturns, kungs un izpildītājs. Baidās par savu reputāciju. Nepatīk disciplīna, bet spēj koncentrēties.  Audzina Strēlnieku būt pacietīgam un visus mērķus sasniegt nopietnā darbā.
 Urāns – nedraudzīgs. Sniega lavīna kalnā kāpēja ceļā. Aktīvam ceļotājam apkārtējā vide pēkšņi rada šķēršļus. Jauninājumi izglītībā. Astroloģijas atdzimšana. Jaunas reliģijas. Pēkšņi pārlidojumi.
Merkurs – kritumā un trimdā. Strēlniekam Merkura piekasība krīt uz nerviem. Kāda jēga runāt, ja nedara; ja ir mērķis, tas jārealizē, nevis par to jārunā.
Strēlnieka situācijas - Prezentācija. Filosofija. Gids. Tulks. Jurists. Ticīgais. Sportists. Aktieris. Smagās automašīnas vai tālbraucējs - šoferis. Pasniedzējs. Cīnītājs par brīvību un brīviem uzskatiem. Necieš vergturību. Vienmēr ceļā pats un aicina virzīties arī citus.

 

Uz Augšu