Galvenā lapa Lapas karte

19.07.2024

 

Saule Vēža zīmē

                       
 

 

Mežāzis - (lat. Capricornus)

 

 

22. decembris - 20. janvāris

 

Saule Mežāža zīmē. Ziemas Saulgrieži. Saule sāk kāpt kalnā. Skats uz virsotnēm. Stabila virzība - cēls rezultāts. Augstākā būtība. Valsts, valdība, monopols. Saule izgaismo tumsu, dodot spēku dienas noturībai. Tas ir serdenis, mugurkauls, kas satur, un Saule, atrazdamās Mežāža zīmē, to aktivizē. Autoritārisms - gan pozitīvā, gan negatīvā skatījumā.

 

Pārvaldnieks –Saturns, . Urāns
Eksaltācijā – Marss
Trimdā – Mēness
Kritumā – Jupiters.
Krāsa – tumši zila.
Ķermenī – Ceļgali, mugurkauls, kauli, āda, kuņģis, aknas.
Numeroloģija – 10 - deka.
Augi – diži stipri koki, kuri lēni mainās un kuru ziedi grūti pamanāmi: egles, priedes, baobabi; izturīgi augi, kuri spēj augt vissarežģītākajos apstākļos: ceļmallapas, ēdelveisi, tuksnešu augi; rūgti, asi smaržojoši augi: vērmeles, sinepes.
Dabas ritmi – zeme atpūšas. Pilnīgs miers un koncentrācija. Saule uzņem spēkus un zem sniega un ledus segas sāk mosties daba. Saules atdzimšanas svētki. 
Sauklis – tā ir.
Raksturojošā frāze – “Es koncentrējos”.
Raksturīgais princips – cēlsirdība.
Temperaments – intraverts.
Pozitīvās īpašības – atbildīgs, pareizs, diplomātisks, darbu mīlošs, saprātīgs, patstāvīgs, klusējošs.
Negatīvās īpašības – ietiepīgs, varaskārs, autoritārs, nepielūdzams.
Sakāmvārds: “Laba daudz nevajag.”
 

Mežāzis.

Saturns – pārvaldnieks. Visā valda klasiskās normas. Nejūtīgs. Maz laika velta jūtu izpausmēm. Pienākuma cilvēks. Smaga matērija gulstas uz Mežāža pleciem. Minimāla mainība, tādēļ smagums jo lielāks. Pesimists. Grūti maina kaut ko sev apkārt, arī pats sevi. Visu cenšas darīt patstāvīgi. Darbojas līdz spēku izsīkumam. Saturns Mežāžus dara valdonīgus attiecībās ar padotajiem. Orientējas uz autoritātēm, jo tās apliecina stabilitāti.
 Urāns – pārvaldnieks. Mežāzi dara bailīgu pret pārmaiņām. Svarīgas izmaiņas politikā, ekonomikā. Maina status quo.
Marss – eksaltācija. Rada burvīgas iespējas darboties, virzīties pa sociālajām kāpnēm. Neviena virsotne nav sasniedzama neieguldot enerģiju. Gan garīgas, gan materiālas virsotnes. Izturīgs. Karjera. Militārisms. Vājākās izpausmēs – kauslis, lai gūtu stabilitāti. Sportists. Vai tieksme pēc varas izpaužas negatīvi?!
Merkurs – labvēlīgs. Saturns ļauj koncentrēties un realizēties konkrētās formās, iekļauties normās, likumā. Izslēdz liekvārdību, koncentrē domu un runu.
Venera – draudzīga. Klasiskais stils, ar sīkām niansēm. Atbilstoši laikam. Ārēji vēss jūtās, jo bailes izpausties. Aspektu iespaidā var būt ļoti vaļīga. Grib parādīties pareiza, bet vai vajag?!
Saule – neitrāla. Aukstākais un augstākais punkts zodiakā. Dienas vidus. Saules zenītā. 
Plutons – nedraudzīgs. Mežāzis nesaprot, kāda jēga mainīt un transformēt stabilas formas. Mežāzī Plutons irdina ilgstoši veidojušos stabilitāti.
Neptūns –nedraudzīgs. Iluzora stabilitāte. Stabilitāte kā ilūzija. Zvaigžņu slimība. Nav jūtības. Miglaina ticība, miglaini veidojumi. Pa slidenu kalnu grūti uzkāpt. 
 Jupiters – kritumā. Kāpēc Mežāzim jābūt sociālam, ja viņš pats visu ir panācis. Jupiters liek dalīties sasniegumos. Jupiters vēlas atvērtas durvis, Saturns saka: kārtībai jābūt, aizslēgsim!
Mēness – trimdā. Ārēja stabilitāte, bet iekšēji ļoti emocionāls cilvēks. Spēja koncentrēt emocijas saviem mērķiem. Nepieejams. Tieksme pēc labklājības sev un ģimenei, kas rada egoistiskas vēlmes, ja cilvēks ir atbildīgā amatā. Baidās būt atstumti, cenšas pašapliecināties. Spēj nerēķināties ar citu jūtām. Dzīvi uztver nopietni. Izaugsmes ceļā dodas vieni. Emocionāli saskanīgā vidē labi, uzticami draugi, viņiem nepieciešama un arī paši dod stabilitāti ilgstošās attiecībās.
Mežāža situācijas – ziemas Saulgrieži. Ceļš uz gaismu. Atbildības sajūta. Vēlme pārvarēt grūtības. Virzīta griba. Tiek īstenoti praktiski mērķi. Mežāži nav nejūtīgi, bet viņam nav ne laika, ne plašuma jūtu izpausmei. Mežāža robeža ir vide, kurā tas dzīvo. Ģimenē tas var būt tirāns, lielos plašumos, tā ir varas partija vai valdošā reliģija, ja tā ietekmē valsts struktūru. Pārvalda objektīvo laiku. Personības. Zobārsti. Inženieri. Arhitekti. Politiķi. Direktori. Strādnieki.

Uz Augšu