Galvenā lapa Lapas karte

25.06.2024

 

Saule Vēža zīmē

                       
 

Saule -Mēnesss - Merkūrs - Venēra - Marss - Jupiters -Saturns - Urāns - Neptūns - Plutons

 

Klasiskajā astroloģijā visbiežāk izmanto 10 planētas.Saule un Mēness ir spīdekļi, bet astroloģijā arī tiek uzskatīti par planētām, Merkurs, Venera, Marss, Jupiters, Saturns, Urāns, Neptūns un Plutons. 

Ir arī minorie astroloģiskie elementi – Hīrons, Melnais Mēness, Baltais Mēness, Mēness mezgli un vēl citi, kas ir mazāk pazīstami un sarežģītāk tulkojami.  Mēs mūsu lapā vairāk Jūs iepazīstināsim tieši ar planētām.

Katrai planētai ir kāda svarīga loma, simbols un joma, ar kuru tā tiek saistīta tulkojot horoskopu. Planētu izpausmes ir tiešā veidā saistītas ar zodiaka zīmēm, kurās atrodas. Jūs bieži mūsu tekstos sastapsieties ar tādiem jēdzieniem, kā planētas pārvaldības zīme, eksaltācijas, trimdas vai krituma zīme. Viss ir ļoti nozīmīgi un nekas nav nejauši – no planētu atrašanās vietas un aspektācijas horoskopā ir atkarīgs katras planētas spēks vai pozitīvas jebšu negatīvas izpausmes. Tulkojot planētu izpausmes zīmēs un vēl daudz ko citu, astrologs nolasa galvenos rādītājus un redz kāds ir horoskops, kā tajā atainosies cilvēka liktens.

 Vispārēji analizējot, ir divu veidu planētas – personiskās (jeb ātrās) un kolektīvās, dažkārt tās dēvē par paaudžu, sociālām, masu planētām (jeb lēnās).

Personiskās planētas ir Saule, Mēness, Merkurs, Venera un Marss. Šo planētu enerģija visdažādākajos veidos izpaužas katram no mums.

Saturns un Jupiters tiek uzskatītas vairāk par sociālām planētām. Saturns ir robeža starp iekšējo un ārējo - pasaulēm. Tās vienā zodiaka zīmē atrodas ilgāku laiku un to enerģija izpaužas līdzīgāk lielākam cilvēku skaitam. Paaudžu vai ārējās planētas ir Urāns, Neptūns, Plutons.

Divas planētas mums vistiešāk vēsta par mūsu psīhes pamatbūtību. Tās ir Saule un Mēness. Tās visvairāk ņem vērā, lai skaidrotu personību. Gluži tāpat kā spīdam mēs kā personības, ārēji spīd Saule, iekšēji to atstaro Mēness. Tās raksturo kā mēs sevi parādām un kas mēs esam. Jo katrs nākam no Saules(tēvs) un Mēness(māte).

 

 


Uz Augšu