Galvenā lapa Lapas karte

14.04.2024

 

Saule Auna zīmē

                       
 

Vērsis - (lat,Taurus)

 

 21. aprīlis – 21. maijs.

 

Saule Vērša zīmē. Palīdz radīt skaistu formu - zemes iekoptību, mājās komfortu. Saule novērtē un apgaismo formu un tās būtību cilvēka dzīvē. Izgaismo labklājības iespējas, auglību. Asnus dzen gan fiziskā, gan mentālā plānā. Sasildītā zeme mostas, notiek briešana dabā, bankās un jebkurā organismā.  Darbs nākotnei, labklājībai. Vērsim svarīgi darba rezultāti. Uzkrājumi. 
 
Sievišķa, pasīva zīme. Stihija – zeme. Racionalitāte, gods.
Fiksētā zīme. Valpurģi.
Pārvaldniece - Venera.
Eksaltācijā – Mēness.
Trimdā – Plutons, Marss.
Kritumā - Urāns.
Krāsa – oranžsarkana.
Ķermenī – kakls, rīkle, vairogdziedzeris.
Numeroloģija – 2 – diāde. Rada bināras attiecības. Divniekā darbojas pretspēki – melnais/baltais, darbība/bezdarbība, labais/ļaunais. Cilvēka būtība sadalīta sievišķajā un vīrišķajā. Divi ir sievišķā sākuma simbols un pirmās pretrunas izpausme. Partnerība, duālisms, dalāmība. 2 - palēnina jau tā lēnā Vērša darbību izvēles priekšā.
Vērša zīmes mistērija – uztur Aunā radušos uguni, pamazām sasildot zemi. Noturēt, saglabāt, diedzēt. Saglabāt un vairot bagātības, kuras Vērša zīmei dotas.
Dabas cikls – nepieciešamība uzkrāt un pārvaldīt. Augsne, kas ieņem. Viss ko spējam sajust- krāsas, smaržas ... Briedums dabā. Skaistums dabas formās. Saule ieiet fiksētajā zīmē pavasara ziedēšanas laikā. Zeme ir sasilusi un spēj ieņemt sēklu., to briedināt un dzīt asnus. Briedināšana ir pasīvs iekšējs stimuls. Ārējas izpausmes ir vājas.
Sauklis – “Es jūtu!”
Raksturojošā frāze – “Man pieder”.
Raksturīgais princips – stabilitāte formā.
Temperaments – ekstraverts flegmātiķis.
Pozitīvās īpašības – māka taupīt un vairot zemes bagātības, uzkrāt zināšanas, noturēt enerģiju, uzticami, jūtīgi estēti.
negatīvās īpašības – ietiepīgi, materiālisti, tūļīgi, nesaudzīgi pret dabu, dzīvo uz citu rēķina.
Augi – kartupeļi, burkāni, zemenes, baklažāni, kāposti.
Sakāmvārdi: “Kas kaitēja man dzīvot... “;
“Ja santīmu nekrāsi, pie lata netiksi”
“Cik tad cilvēkam daudz vajag, savu kaktiņu, savu stūrīti zemes... ”

 

Saulei ieejot Vērša zīmē, viņa uzmanība tiek veltīta tikai sev pašam. Mostas Venera un rada valdzinājumu dabā. Bez steigas un nemanot zemi pārklāj ziedi. Vērsis ir atkarīgs no savām sajūtām un jūtām, patikām un nepatikām, no kā arī veido vidi un skaistās formas sev apkārt.

Vērša zīmi pārvalda Venera – tā veicina Vērša vēlmi uzkrāt, kolekcionēt. Skaistums, harmonija ļauj racionāli izmantot enerģiju, ļauj gūt izlietoto spēku materiālās kompensācijas. Prasme saskatīt, sajust skaisto. Visam ir jābūt taustāmam, apjaušamam. Būtiskas ir izjūtas formā.

Mēness Vērša zīmē  eksaltē – rada Vērsim emocionālu stabilitāti, kas rodas saskanīgā ģimenē, sakārtotā apkārtējā vidē, maigumā pret bērniem un visu dzīvo. Mājīgums un sievišķa, iekšēji emocionāla attieksme pret notikumiem. Dzimtas uzplaukums.
Svarīgs ir sātīgs un garšīgs ēdiens. Pārticība ir nozīmīga. Mēness, mitrinot Vērša zemi, veicina auglību dabā un arī sievietē. Vērsis ir intuitīvs. Tas sajūt neveiksmju un draudošu pārmaiņu tuvumu.
Merkurs Vērša zīmē – akcentē darījumu lietas. Praktiskums, apdomība Vērša lēnums Merkuram liek izteikties konkrēti, bez liekvārdības. Pateicoties Merkuram raksturīgajām analītiskajām spējām, Venerai ir vieglāk izpausties , izvēlēties. Vērša intereses ir stabilas, labi atceras, uzkrāj nepieciešamo vērtīgo informāciju. Ļoti uzņēmīgs pret  informāciju, kas skar viņu pašu un pilnīgi vienaldzīgs pret visu pārējo.
Saturns Vērša zīmē – radniecīgs Vērsim. Spēj koncentrēties, konkrētam mērķim, ievēro likumus, ir disciplinēts. Laika jēdziens Vērša zīmē ir ļoti izstiepts. Tālejoši mērķi un projekti. Vērsis mīl instrukcijas un garantijas. Saturns nosaka robežu starp Vērsi un nereālo.
 Saule Vērša zīmē – neitrāla. Sasilda Vērsi un radoši apgaro. Vērsis nelec acīs, nav spilgts, bet viņa pievilcībai ir bioloģisks raksturs.
 Jupiters Vērša zīmē – jūtas ne visai labi. Jupiters Vērsim ir nepieejams. Tā ir Vērša vājība. Vērsis ir šauri specializējies. Tam grūti būt dāsnam, jo viņš ir taupīgs. Vērsim nav raksturīgi tāli ceļojumi, viņš nevar ilgi atstāt savu saimniecību. Un arī tēriņi ceļojumā lieli. Var ceļot tad, ja tas rada materiālu stabilitāti. Vērsim reti veicas izlozēs. Tas var paļauties tikai pats uz sevi, uz savu darbu, uz saviem pūliņiem. Jupiters negatīvi ietekmē Vērša veselību – tā jutekliskums prasa sātīgu ēdienu, nevis barību. Vērsis pielūdz Jupiteru, kam gan tas nepatīk...
Neptūns Vērša zīmē – naidīgs Vērsim. Atrodoties savā materiālajā stabilitātē, Vērsim sākotnēji ir grūti izjust Neptūna nemateriālo pasauli. Vērsis tic tam, ko redz savām acīm. “Labāk zīle rokā, nekā mednis kokā!”. Ciešanas Vērsi sagrauj, liedzot fizisku vai garīgu stabilitāti, komfortu.
 Urāns kritumā – Vērsim nepatīk nekas jauns, jo jebkas jaunais nomaina veco, kurā ieguldīts tik daudz enerģijas un materiāla. Kuram Vērsim gan patiktu pēkšņas pārmaiņas viņa dzīves labklājībā,  materiālajā jomā. Iespējamās pēkšņās pārmaiņas laupa garastāvokli, pat miegu. Viņš ir egoists viņu neinteresē kolektīva intereses, ja tās nav vērstas uz viņu pašu, viņa labumu un komfortu. Viņam, reti ir daudz draugu.
Marss trimdā – Marsu grūti izkustināt no vietas, enerģijas ir iekšējas, ārēji izpaužas tikai mērķtiecīgi. Grūti piespiest darboties. Zemes stihijā tas ir inerts. Vērsis taupa enerģiju. Grūti sāk un grūti beidz darbības. Marsa agresīvā enerģija koncentrējas Vērsī, sakrājas un kādā konkrētā, nenozīmīgā momentā izprovocēta izlaužas uz āru pēkšņi un negaidīti. Lielas darba spējas. Strādās par labu samaksu. Audzēs to puķīti, kas skaisti zied un labi kotējas.
Plutons trimdā – Vērsis ir vienpatnis. Ne vienmēr uzticas bankām, tādēļ cenšas ieguldīt īpašumos. Vērsis un masu pasākumi ir nesavienojamas lietas: grūti pateikt, kas justos sliktāk. Vērsis labi jūtas intīmā tuvu draugu lokā.
Saistības - Vērsim patīk dāvanas, algas dienas, lauksaimniecība, zemes apstrāde, ražas novākšana, nauda, dārgakmeni, laba pārtika, komforts, mīkstas mēbeles. Viss, kas rada labsajūtu un miermīlīgu dzīvi ir Vērsim patīkams, arī lietišķā māksla. Vērsim daudz jādzied, dziedot tas attīra savu organismu, noskaņo sevi, dziedē sevi.

Uz Augšu