Galvenā lapa Lapas karte

14.04.2024

 

Saule Auna zīmē

                       
 

 

Lauva - (lat.Leo)

 

.

 

23. jūlijs - 23. augusts

 

Saule Lauvas zīmē. Ieejot savā zīmē, Saule jūtas ļoti labi. Tas ir karstākais vasaras un mīlas laiks. Izraisa vēlmi visu skatīt radoši. Ceļ cilvēkā pašapziņu. Ļauj darboties uz skatuves (gaismā). Aicina izteikties, pašapliecināties. Jo plašāk vēlamies redzēt Saules iedarbību, jo augstāk tā jāpaceļ.
Ārējā izpausmē maiga, silta, glāstoša, bet iekšējā individualitāte, ego pasaule, auksta. Personīgā izaugsme notiek caur apkārtējās pasaules doto novērtējumu. Pašattīstīšanās, pašizaugsme. Pašrealizēšanās.

 

Vīrišķais, aktīvs. Uguns stihija.
Pārvaldnieks –  Saule

Eksaltācijā – Plutons
Trimdā – Neptūns

Kritumā -  Urāns,Saturns
Krāsa – Saules dzeltena.
Ķermenī – sirds, mugurkauls.
Numeroloģija – 5 – pentagramma.
Augi – skaisti ziedoši augi ar ērkšķiem (rozes, cidonijas, smilšērkšķi, dzeloņplūmes, vilkābeles), augi uz augstiem kātiem un skaistiem ziediem – peonijas, margrietas, saulespuķes.
Dabas ritmi – radoša atvēršanās, atklāsme dabā. Radīšanas mirklis. Radošā uguns. Viss dabā akcentējas uz sevi, uz savu attīstību. Griba, kas grib attīstīt realizācijas iespējas. Nav ne robežu, nšķēršļu. Lauva grib atrast savu telpu, kurā veidot savus likumus. Dzimšana. Saules dāsnums, kas dāvā siltumu un ļauj attīstīties dzīvībai.
Sauklis: “Es pavēlu!”
Raksturojošā frāze – “Es gribu”.
Raksturīgais princips – valdzinājums.
Temperaments – ekstraverts, holēriķis.
Pozitīvās īpašības – cēlsirdīgs, romantisks.
Negatīvās īpašības – augstprātīgs, pretenciozs, autoritārs.
Sakāmvārdi: “Kas sunim asti cels, ja ne pats.”
”Ne viss ir zelts, kas spīd.”
 
 


Saule – Karalis. Individualitāte, centrs, radoša uguns. Tā dod paļāvību pašam uz sevi. Akcentēts Es. Lauvas uguns  apzinās sevi. Lauvas vēlmes, mērķi un rīcība atsaucas uz paša radošo gribu, kas vēlas realizēties. Lauva nav cīnītājs. Lauva ir valdonis un vadonis.
 Plutons – eksaltācija. Paver Lauvai lielas iespējas, ļauj darboties uz skatuves, dod skatītājus, ļauj būt uzmanības centrā. Lauvas nepiedod tiem, kas viņus neievēro. Rodas vēlme atriebt. Lauva sevi vērtē ļoti augstu, viss, ko viņš dara ir pareizs. Apkārtējā vide ir tikai izpausmei. Savās izpausmēs vidē Lauva gaida novērtējumu. Ar degsmi darbojas paša radītās jomās. Lauva saglabā to formu, kas viņam sākotnēji dota, viņš nemaina savu uzvedību. Vienmēr viņš redz sevi no malas, tas ir ļoti nozīmīgi, jo visiem jābūt par viņu pozitīvam vērtējumam. Bieži atdod vairāk nekā saņem. Cēlsirdīgs var būt tad, ja nav pārāk egoistisks. Karali kronē tauta, nevis viņš pats.
Marss – draudzīgs. Kā aktīva uguns stihijas planēta, Marss Lauvā vēlas izpausties uz skatuves.
Jupiters – draudzīgs. Vēlme kaut ko radīt, kaut ko gūt. Paplašinās vēlme būt ievērotam, pamanītam.
Mēness – neitrāls. Bez atspulga Saule nevar iztikt, bet tas nav ļoti uzsvērts.
Merkurs – nedraudzīgs. Ugunī izteikti vārdi ir spilgti un silti, bet ātri dziest.
Venera – nedraudzīga. Egoistiskas jūtas, kuras ir pārāk atklātas, ne vienmēr ir pozitīvas.
Saturns – trimdā. Saturns dod pašpārliecinātību, uzsver individualitāti, iekšēju Ego. Vientuļnieka komplekss, jo Saule dod vēlmi spīdēt, bet Saturns – Ego.
Urāns – trimdā. Dod atkarību no apkārtējās vides. Negaidītas viltības. Kolektīvs nepieciešams kā skatuve, kas atbilst Lauvas radošajam impulsam. Urāns diktē Lauvai kolektīva intereses. Pēkšņi zibens,  Lauva netiek novērtēts.
Neptūns – kritumā. Lauva vēlas visu idealizēt, kas nerealizējas un sadarbībā ar Plutona eksaltāciju rada drāmas. Pārāk akcentēta jūtība, aizvainojamība. Neptūns dod spēju dzīvi izspēlēt dzīvē, nevis teātrī.

Uz Augšu