Galvenā lapa Lapas karte

14.04.2024

 

Saule Auna zīmē

                       
 

Stihijas jeb Elementi    ; ; ; .

 

12 zodiaka zīmes ir sadalītas 4 sektoros, kurus dēvē par 4 elementiem (vai stihijām): tie ir Uguns, Zeme, Gaiss un Ūdens. Katram elementam ir piesaistītas trīs atbilstošas zodiaka zīmes (trīsvienība), tādējādi savstarpēji tās papildinot.

Tagad mēs aplūkosim katras zīmes  motivāciju, veidu, kā tās uztver pastāvēšanu un raksturīgās īpašības, kas izceļ vienu zodiaka zīmi  pārējo vidū. Katra zīme vairāk vai mazāk savā īpašā veidā atspoguļo savu elementu.

 


Zeme

 

 Vērsis –  Jaunava –  Mežāzis

 

Zemes zīmēs dzimušais ir apveltīts ar praktisku, reālistisku raksturu, viņš vienmēr droši stāv uz zemes. Tās ir stabilitātes, izturības, noteiktības, neatlaidības, precizitātes, arī aprēķina zīmes. Cilvēks, kura horoskopā dominē zemes elements, vienmēr zina, ka jāpabeidz iesāktais un nekad neapstājas pusceļā. Daži no zemes pārvaldītiem cilvēkiem ir ļoti lēni, klusi, atturīgi, kritiski, taču tā kā viņi ir izturīgi, viņiem bieži piemīt dzelzs griba.

Zeme – tās ir arī jūtas, nepieciešamība justies ērti un materiāli nodrošinātiem. Praktiska dzīve. Šajās zīmēs dzimušie spēj sadusmoties ne pa jokam un izraisīt pamatīgu plosīšanos, vētru, kas norims ļoti lēni…


 Uguns

 

 Auns –  Lauva –  Strēlnieks

 

Uguns zīmes ir ātri uzliesmojošas, aizrautīgas, atklātas, dinamiskas, spontānas, tiešas, naivas, saistītas ar  impulsu, sākumu. Uguns elements tā zīmēs dzimušajiem dod enerģiju, degsmi un straujumu, kaisli, taču dažkārt viņi mēdz būt nežēlīgi, agresīvi, netaktiski, viegli saniknojami. Tad šis elements var būt arī bīstams, nevaldāms un nevadāms, pārsteidzīgs, tāpēc, ka viegli uzliesmo. Uguns – tās ir pārmērīgas ambīcijas, vīrišķība, gribasspēks, vēlme dominēt, nepieciešamība konkurēt, dažkārt tā ļauj izpausties gara cildenumam, pilnībai, apgaismībai, dvēseles skaidrībai.

 


 

 Gaiss

 

 Dvīņi -  Svari -  Ūdensvīrs

 

Gaiss ir komunikāciju un apmaiņas elements. Sasaista neiespējamo. Cilvēks, kuru pārvalda gaisa elements, ir runīgs, izklaidīgs, dzīvīgs, ātrs un ideju pārpilns. Gaiss nav jūtams, un tomēr tas ir visur – tas atnāk kā idejas, kuras gan bieži viņš pats nespēj realizēt. Var būt izklaidīgs, viņu interesē vairākas jomas un tēmas vienlaikus un viņam mēdz būt sarežģīti pieķerties pie vienas, viņš ir vispusīgs, brīvs, atrauts no zemes. Gaisa elementa pārvaldībā ir intelekts, prāts, saprāts, viņa raksturs var būt arī jūtīgs un emocionāls. Tas nemīl vienveidību, monotonus darbus. Ja dominē Gaisa elements, cilvēks var būt aizmāršīgs, vienkāršs, ātrs un asprātīgs.

 


 

 Ūdens

 

 Vēzis -  Skorpions -  Zivis

 

Ūdens elements atver intuīcijas,  zemapziņas, emociju, jūtības un sentimenta pasauli. Ūdens zīmēs dzimušais ir noslēpumains, plūstošs, emocionāls. Taču viņam pietrūkst reāla skatījuma un nepiemīt spējas dabīgi pielāgoties dzīvei. Ūdens ir auglīgs, tēlains, sapņotājs, vizuālists, māksliniecisks, taču dažkārt slinks, neskaidru dziņu pārņemts, viegli ievainojams, pārjūtīgs, žēlsirdīgs, nožēlojams. 

Tie, kuru horoskopā dominē Ūdens elements, spēj būt ļoti jūtīgi, spēj iejusties otrā, bet,ja aizvainotas viņu jūtas, to smagi pārdzīvo un kļūst noslēgti, haotiski un neparedzami. Ilgi atceras aizvainojumu. Atspoguļo vidi, kurā aug un dzīvo.

Uz Augšu