Galvenā lapa Lapas karte

29.05.2024

 

Saule Dvīņu zīmē

                       
 


Mēness - (lat. Luna)

 

Ātrākā planēta – tas apiet zodiaku 28 –29 dienās un vienai zīmei iziet cauri aptuveni divās ar pusi dienās. Mēness vidējais ātrums ir 13° diennaktī.

Sievišķa planēta.

Mēness elements – ūdens, tas ir auksts un mitrs. Mēness pārvalda  Vēža zīmi, eksaltē  Vērša zīmē. Trimdā -  Mežāža zīmē, kritumā -  Skorpiona zīmē.

Cilvēka organismā Mēness atbild par kuņģi.Barības pārstrādi.

Mēness simbolizē māti, laulības, tautu, rūpes par kādu.

 Mēness pārvalda cilvēka dzīves posmu no piedzimšanas līdz 7gadu vecumam, tai laikā notiek bērna adoptēšanās dzīvē. Bērns zemapziņā uzsūc visu ap sevi un ar sevi notiekošo, turpmākajā dzīvē pielietojot sevī atpazīstamo intuitīvo personīgo pieredzi. Līdz 7 gadu vecumam bērnu vēlams audzināt mātei vai auklei.

Mēness ir Saules atspulgs, tumšā diennakts puse, tās nozīmes papildinājums.Tas simbolizē personības sievišķo sākotni, neapzināto, emocijas, jūtas.

Mēness simbolizē auglību, sievišķību, iztēli un labvēlību vai  atmiņu atkarībā no aspektiem, kuros tas ir iesaistīts.

Vīriešu kartē Mēness atspoguļo viņu jūtīgumu un arī to, kādā veidā viņi šo jūtīgumu atvaira vai slēpj. Protams, Mēness simbolizē arī mātes tēlu, vēlāk - laulības, kā arī sievietes ideālu.

Mēness ir nakts spīdeklis un tāpēc tam ir saistība ar sapņiem, zemapziņu, subjektīvo, šķidrumiem, pagātni, nostaļģiju, kā arī ar laiskumu, nolaidību, bezrūpību, kaprīzēm. Bez tam Mēness ir ļoti saistīts ar bērniem, kamēr vēl dominē primārie instinkti un viņu atkarība no mātes.  

 

Mēness astroloģijā ir ļoti svarīgs faktors. Natālajā kartē tam ir trīskārša nozīme – abiem dzimumiem tas simbolizē jutekliskumu, instinktus un zemapziņu, veidu, kā mēs pārvaldām vai parādām savas emocijas, mūsu sievišķo daļu, šķidrumu plūsmu mūsu ķermenī, mūsu iztēli un intuīciju.

 

Uz Augšu