Galvenā lapa Lapas karte

25.07.2024

 

Saule Lauvas zīmē

                       
 

 

Saturns - (lat. Saturnus)

 


Saturns pārvalda  Mežāža zodiaka zīmi.

Eksaltē  Svaru zīmē; trimdā ir  Vēža zīmē; kritumā Auna zīmē. Saturna pārvaldības, eksaltācijas, trimdas un krituma zīmes - visas ir kardinālā krusta zīmes

Ir jāpaiet aptuveni divarpus gadiem, lai Saturns izietu cauri vienai zodiaka zīmei, viņa zodiakālais cikls ilgst ~ 29,5 gadus.

Saturna elements – Zeme, tas ir auksts un sauss. Saturns pārvalda - kaulu sistēmu (skelets, it īpaši mugurkauls) un ādu.

Saturns simbolizē vecvecākus, gudrību, saprātu, stabilitāti, zinātniekus, zinātni kopumā, kā arī  viedus vecus cilvēkus.

 

Pretēji Jupiteram, kurš ir saistīts ar ekspansiju, Saturns ir ierobežojošs, sašaurinošs.Tas stabilizē vai ierobežoSaturns simbolizē nepielūdzamo laika ritējumu. Viņš izpaužas ar  stingrību, noteiktu un bargu kārtību, nepieciešamību, arī despotismu.

Saturna novietojums astroloģiskajā kartē mums vēsta par mūsu dzīves apstākļiem, par mācībām, pārbaudījumiem un veiksmēm vai neveiksmēm tajos. Saturna atrašanās vieta horoskopā (mājā un zīmē) norāda uz spriedzi, palēninājumu, nepieciešamību koncentrēties un darboties atbilstošajā jomā. Saturns tiek dēvēts par ļaunu planētu, taču viņš dod mums iespēju pilnveidoties, attīstīties, kļūt stiprākiem un atbildīgākiem. Saturns ir ambīciju, brieduma, saprāta un askēzes simbols.

Cilvēks, kuru pārvalda Saturns, ir iekšēji vērsts (intraverta), vientuļš, kluss, diskrēts, ambiciozs, viņam piemīt labas novērošanas spējas un šķietams emocionāls vēsums (bet patiesībā viņš ir pacietīgs un nevēlas rādīt, ka dažkārt ir vājš, jūtīgs, sentimentāls). Viņš var parādīt to, cik viņš ir skops, nežēlīgs un sauss.

Ar Saturnu visbiežāk ir saistīti zinātnieki, eksaminētāji un citādi pārbaudītāji un kontrolieri,Robežsargi, muitnieki. Saturns, kā stabila planēta ir atbalsts un palīdzība dažādās dzīves situācijās – ārsti, priesteri un citi. Saturnam ir svarīga izglītība, zināšanas, pamati jebkurā jomā, tāpat arī dzīves pieredzes gudrība. Vecs  vieds cilvēks; konservatīvais, klasiskais, pamatotais, valsts likums, tiesnesis, robeža; karma - cēloņu un seku likums, kas jāpārzin katram.Saturns ierobežo jebkuras darbības,dod katram pēc viņa spējām, ja darbības pamatā nav stabilitātes, dzīves stabilitāti sasniegt neiespējami.Saturns ir stingrs tēvs. Diktatūra. Monopols.

Nesakārtotā vidē, maigi sakot, saukts par despotiņu, viņš liek  padarīt visu lidz galam, neļaujot plukt svešus augļus.

 

Uz Augšu