Galvenā lapa Lapas karte

28.02.2024

 

Saule Zivis zīmē

                       
 

 

Merkurs - (lat. Mercurius)

 

Merkurs pārvalda  un  zodiaka zīmes.
Zodiaka apli veic apmēram 1 gada laikā.

No Saules tas neattālinās vairāk par 28 grādiem.

 Pārvalda  Jaunavas un  Dvīņu zīmes, eksaltē  Jaunavā.

Cilvēka ķermenī atbilst – rokas, pleci, nervu sistēma.

Merkura tēmas – komercija, aizstāvība, informācija. Merkurs atbild par  vecumu aptuveni no 7-14 gadiem.

 

Merkurs attiecas uz mūsu intelektualitāti, prātu. Parāda kā notiek mācīšanās un to, kāda ir sapratne. Tā ir komunikāciju, intelektuālās aktivitātes un apmaiņas planēta (mītoloģijā Merkurs ir dievu ziņnesis).

Merkurs, ja tā ir zodiaka dominējošā planēta, tā mums dod  velmi izzināt, izprast, sasaistīt, kā arī dzīvīgumu, nervozitāti,  bet varbūt arī negodīgumu, sadrumstalotību, izklaidību, vienaldzību un neatsaucību.

Atšķirībā no Saules un Mēness, Merkurs nav ne sievišķa, ne vīrišķa planēta – tas ir neitrāls. Merkurs ’’kalpo’’ Saulei, parādot personības intelektu, jo mums piemītošais intelekts ir cieši saistīts ar mūsu gribas īstenošanos.

Merkurs simbolizē, intelektuālas prāta spējas, draudzīgas attiecības,  komerciju; vai negatīvs esot melošanu,  zagšanu.

Merkurs ir svarīga planēta saistīta ar pusaudžu gadiem, kad mostas zinātkāre, kad noris mācības skolā un veidojas prasme draudzēties.

Prāts, intelekts; komunicēšana, runa, rakstība, valoda, domas, idejas; bērni,  jaunieši; dokumenti; mobilie sakari. Merkurs piedāvā iespēju kontaktēt, iepazīties, izteikt sevi, māku kārtot dokumetāciju, biroja lietas. Iespējama asa, lunkana mēle, spēja kritizēt. 

Uz Augšu